Pormegkötés
Előnyök
– A párásító rendszer modulokból épül fel, így bármely környezetben egyszerűen telepíthető,
– Egyszerű szerelés, nincs szükség előzetes tervezési folyamatra és engedélyekre. Szerelés közben a termelő munka zavartalanul folyhat.
– A párásító rendszer teljesen automatikusan működik, ellenőrzésre, kézi vezérlésre nincs szükség. Ha leáll a termelés, leáll a párásítás is – megtakarítva a működési költségeket.
– A fúvókák a különleges kialakításuk következtében teljes mértékben tisztíthatók.
– A rendszer alig igényel karbantartást, az alkatrészei nincsenek kopásnak kitéve.
– A párásító rendszer használható gyárudvarokon, az ott tárolt ömlesztett anyagokhoz is.
– Az alkalmazott felületaktív anyagok biológiailag lebomló anyagok.
– A rendszer a pormegkötéshez kevés vizet használ, és az eljárás után az anyagok felületén nem marad vissza nedvesség.
A párásító rendszer hatékony megoldást nyújt a levegőben lebegő szennyeződések és por megkötésére, és a levegő tisztítására.
A alapanyagok kezelése és a gyártási folyamatok közben keletkező por ellen a legjobb védekezési eljárást a párásító rendszer jelenti, mely mind kültéren, mind zárt helyen, a terület méretétől függetlenül képes hatékonyan megoldani a problémát.
A párásító rendszer nagy koncentrációban juttatja a levegőbe a 10 mikronnál kisebb vízcseppecskéket (és esetenként a hozzáadott felületaktív anyagokat is), és ezzel lépes megkötni a szálló port (PM10), és az annál még kisebb porszemcséket is.
A felületaktív anyagok a lebegő porszemcsékhez tapadnak, megnövelik a súlyukat, és lehúzzák a földre.
A párásító rendszer hatékonyan veszi fel a küzdelmet a 0,1-1000 mikron méretű, belélegezhető porszemcsékkel szemben: a vízköddel keveredő porszemcséknek esélyük sincs a szökésre!
A modulszerkezetnek köszönhetően a rendszer egyszerűen szerelhető, szemben más meglévő pormegkötő technológiákkal, melyek megkívánják az egész termelési terület fejlesztését, emiatt meglehetősen költségesek, és egészében véve nehézkesek.
A párásító rendszer alkalmazható festőüzemekben, öntödékben, bányákban, kőtörőkben, gravitációs és futószalagos anyagtovábbításnál, teherautó rámpáknál, tartályok ürítésénél. A vasgyárak, a cementgyárak, az újrahasznosító üzemek működése, a hajók berakodása és kirakodása, ércek, kő és szén tárolása szintén hatalmas porképződéssel jár. A párásító egységeket oda kell elhelyezni, ahol az anyagok gravitációs továbbítása, ejtése történik, ahol a por a legnagyobb koncentrációban kerül a levegőbe.
Bemutató videók: